Afrika Hakkında En Çok Bilinen 7 Yanlış! İşte Doğrular…
"Afrika teknolojik açıdan hiçbir ilerleme kaydedememiştir."

Afrika'daki politika yapıcıları tüm alanlarda bilim ve teknolojiye dayalı inovasyonu temel strateji olarak belirliyorlar. Hatta Doğu Afrika ülkesi Ruanda'nın başkenti Kigali'de, ABD'deki teknoloji üretim ve geliştirme merkezi Silikon Vadisi'nden ilham alınarak Afrika'nın ilk teknoloji kenti inşa edilecek. Öte Yandan bir diğer teknolojik çalışma olarak Afrika’nın en büyük suni limanı Fas’ın Kazablanka şehrinde bulunan limandır.
"Afrika’da çok fazla suç işleniyor. İnsanların can ve mal güvenliği tehlikede."

Afrika'da çok fazla suç işlendiği için insanların her zaman dikkatli olmaları gerektiği düşünülüyor ama aslında Afrika dışarıdan gözüktüğü kadar tehlikeli değil. Avrupa’dan çok sayıda turistin uğrak noktası. Nijerya’nın eski başkenti Lagos çok tehlikeli sanılan şehirlerden biridir ama aslında Afrika kıtasının ana ticaret merkezi konumundadır.
"Afrika’da insanlar yoksul bir hayat yaşıyor”

Yoksullukla mücadele eden bazı ülkeler var ancak genel olarak bakacak olursak Afrika ülkelerinin ekonomik durumu diğer ülkelerle aynı. Ve bu ülkeler birçok doğal kaynağa sahip olması sayesinde çok önemli gelir kaynakları mevcut. Örneğin: Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg, Afrika kıtasında altın ticaretinin en yoğun olduğu şehirdir ve birçok zenginliğe sahiptir.
“Afrika'da insanlar yiyecek bulmakta zorlanıyor ve içme suyu sıkıntısı yaşanıyor"

Afrika'nın bazı bölgeleri dışında gıda sorunu yaşanmamakta. Özellikler şehirlerde böyle bir sorundan bahsetmek mümkün değil. Birçok büyük gıda zincirinin restoranları bu bölgelerde bulunmaktadır. Şehirlerde yaşayan insanlar içme suyu sıkıntısı yaşamamakta, istedikleri zaman satın alabilirler. Mısır mutfağı çok zengin bir mutfaktır. Başkent Kahire’de zengin yemek yemek için yüzlerce seçenek bulunmaktadır.
"Afrika'da Yerel halk dilleri konuşuluyor."

Afrika Kıtasında gündelik hayatta kullanılan diller; İngilizce, Fransızca, Almanca ve Portekizcedir. Yıllarca Avrupa ülkelerinin himayesinde yaşayan kıta halkı Avrupa konuşulan dilleri benimsemiştir ve kültürlerine yerleşmiştir. Etiyopya’nın başkenti Adis Ababa buna en önemli örneklerden biridir. Şehirde İngilizce ve Arapça yaygın olarak konuşulmaktadır.
“Afrika bulaşıcı hastalıklarla dolu."

Sıtma, Ebola gibi korkutucu hastalıklar bütün kıtada değil çok dar bölgelerde gözükmektedir. Temel sağlık önlemlerini alındığı takdirde herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşılmamaktadır. Gana, turistlerin ülkelerini ziyaret etmelerini kolaylaştıracak önlemler almıştır. Bunlardan biri de Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası tüm yolcular için gerekli olmasıdır.
“Afrika’da Şehirleşme Yok"

Bazı köylerde az sayıdaki topluluklar kabile halinde yaşamaya devam ediyor. Afrika'da yoğun nüfusun yaşadığı bir sürü yerleşim birimi vardır. Okul, hastane, otel, iş merkezleri, restaurant ve çok sayıda yüksek bina bulunmaktadır. Cezayir’in başkenti Cezayir şehri beyaz şehir olarak bilinmektedir. Bunun sebebi şehirdeki çoğu binanın beyaz renkte olmasıdır.Çek Cumhuriyeti’nin Tek Uluslararası Moda Fuarı: STYL & KABO

 

Brno Uluslararası Moda, Ayakkabı ve Deri Fuarı: Styl-Kabo, 16-18 Şubat 2019


Uluslararası Moda, Ayakkabı ve Deri Fuarı STYL-KABO, Çek Cumhuriyeti’nin ikinci büyük şehri Brno’da, 16-18 Şubat 2019 tarihlerinde, bu yıl 53. kez gerçekleşiyor.

brno fashion fair moda fuari lg1 cekturk brno fashion fair moda fuari lg cekturk

 

Brno STYLE-KABO Moda Fuarı Hakkında Genel Bilgi:

53. STYL-KABO Uluslararası Moda, Ayakkabı ve Deri Fuarı, 16-18 Şubat 2019 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin 2. en büyük şehri BRNO’da düzenlenecektir. Bu fuarda yeni koleksiyonlarıyla erkek giyim, kadın giyim, triko, deri ve kürk giyim, bebek ve çocuk giyim, genç modası, kot ve spor giyim, iç giyim, yüzme ve plaj kıyafetleri, tuhafiye, fantezi giyim, kumaşlar, tuhafiye ve dahası sizlerle buluşuyor.

brno fashion fair moda fuarı cekturk

 

Geçen yaz, Ağustos 2018’de, 52. STYL-KABO Moda Fuarı yine Brno’da gerçekleşmişti.  Son yılların en büyük fuarlarından bir tanesi  olan bu fuara:

  • 232’den fazla marka 14 farklı ülke den katılmıştı.
  • Yabancı katılımcıların oranı 32%  olan bu fuarda, katılımcıların büyük bir kısmı Çin, Macaristan, Yunanistan, Belarus, Almanya, İtalya ve İspanya gibi ülkelerdendi.
  • Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Slovakya gibi ülkelerden 60 medya temsilcisi de fuarda katılımcı olarak yerlerini almışlardı.
  • Fuarın verilerine bakıldığında, Slovakya, Polonya ve Avusturya gibi 23 ülkeden 477 yabancı B2B fuara ziyarette bulunmuşlar. Estonya, Hindistan, Güney Kore, Kuveyt ve Rusya gibi farklı ülkelerden bireysel katılımcılar da fuarı ziyaret etmişlerdir.
  • Fuarın toplam ziyaretçi sayısı 4,800 olup fuar alanı toplam 6,422 m2’dir.

 

 

 

Ayrıca, bu fuar,  1993’ten beri Çek Cumhuriyeti ve merkez Avrupa’da B2B pazarı için en büyük moda fuarıdır.  Yılda iki kez, Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleştirilen fuar, tekstil, giyim ve deri endüstrisinde profesyoneller, ticaretle uğraşanlar ve KOBİ’ler için eşi benzeri olmayan fırsatlar sunmaktadır. Moda seminerleri, defileler, marka tanıtımları, yeni ürün lansmanları, yeni bağlantılar kurmak, ve distribütörler ile iletişime geçmek gibi çeşitli fırsatlar sizi bekliyor.

https://www.bvv.cz/public/galleries/61/60727/kabo-srpen-2018-jgz_5350.JPG

https://www.bvv.cz/public/galleries/61/60737/kabo-srpen-2018-jgz_5464.JPG

 

Brno STYL-KABO Moda Fuarı Fırsatları ile Buluşun!

STYL  (Uluslararası Moda Fuarı) ve KABO (Uluslararası Ayakkabı ve Deri Fuarı) uluslararası moda fuarı nda firmanızı ve markanızı tanıtmanız için size profesyonel destek vermeye hazır! Bu uluslararası moda fuarı, moda endüstri profesyonellerine büyük fırsatlar sunmaktadır.AFRİKA’NIN GIDA VE TARIM TALEBİNİ KARŞILAMAYA HAZIRLANAN FUAR ADDIS AGROFOOD 4. KEZ GERÇEKLEŞTİ
02-05 Aralık 2016 tarihleri arasında Etiyopya’nın Addis Ababa kentinde düzenlenen 4. ADDIS AGROFOOD Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Gıda Teknolojileri Ve Paketleme Fuarı’na, 35’i Türk, 20’si yabancı olmak üzere toplam 55 firma katılmıştır. Addis Ababa Exhibition Center’da gerçekleşen fuarı 2.979 kişi ziyaret etmiştir.

Etiyopya’nın en önemli fuarlarından biri olan 4. ADDİS AGROFOOD Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Gıda Teknolojileri Ve Paketleme Fuarı’na Türkiye, Etiyopya, B.A.E., Kenya, Almanya, USA, Tunus olmak üzere toplam 7 ülkeden katılan firmalar, 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Fuarda özellikle sera sistemleri, tahıl taşıma sistemleri, tavukçuluk, gıda, kümes ekipmanları, tarım ve tarım makinaları, temizleme makineleri, ilaçlama, plastik boru gibi alanlarda sergiledikleri ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.ETİYOPYA, TÜRK İŞADAMLARINI BEKLİYOR !
2016 ADDIS BUILD Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı, Afrika kıtasının en kalabalık ikinci ülkesi konumunda olan Etiyopya'nın Addis Ababa kentinde 7. kez düzenleniyor. 6. Addis Build Yapı Fuarı, 2015 yılında 67'si Türk toplam 115 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Fuar, Türk firmalarının demir-çelik ürünleri ve yapı malzemeleri gibi alanlardaki yeni ürünlerinin sergilendiği, ülke pazarında yer alan yabancı yatırımcılarla Türk işadamlarını buluşturan ticari işbirliklerinin oluşturulabileceği uluslararası bir platformdur. Yüzde ona yaklaşan büyüme oranıyla Afrika'nın en önde gelen pazarlarından birisi olan Etiyopya'da gerçekleşecek olan 7. Addis Build Yapı Fuarıyla ilgili tüm ilgili detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.POZNAN INSTALACJE FUARINI 30.000 KİŞİ ZİYARET ETTİ !
Polonya’nın Poznan kentinde düzenlenen 10. INSTALACJE Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma Teknolojileri ve Su ve Kanalizasyon Sistemleri Fuarı 17’si Türk olmak üzerek 285 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. 30.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda, ısıtma-soğutma sistemleri, kazan, radyatör, vana ve armatür, gaz ekipmanları alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme, yabancı yatırımcılarla bağlantıları artırma konularında büyük avantaj sağlamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.