Çalışma Saatleri
  • Pts - Cum
    8:45 - 18:00

Katıldığı bir etkinlikte Rusya-Türkiye arasında şu günlerde yaşanan yakın diyaloğu ve ticari ilişkileri değerlendirmesi istenen Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, Türk firmaları için Rusya’nın cazip bir yatırım ülkesi olduğunu belirtti. Büyükelçi Erkhov, Türkiye’den Rusya’ya ihracatı artırmak için Türk şirketlerinin daha aktif çalışmaları gerektiğini vurguladı ve Rusya’daki fuarların yakından takip edilmesinin Türk firmalarına fayda sağlayacağının altını çizdi. 

Star gazetesinin haberine göre; yaptığı fuar ziyaretinde Rusya Federasyonu Büyükelçiliği standını ziyaret eden Büyükelçi Erkhov, Türkiye ve Rusya ilişkilerini değerlendirerek; "İkili ilişkilerimiz çok büyük bir hızla gelişmekte. İki ülke arasındaki siyasi diyalog neredeyse zirveye ulaşmış durumda” dedi.

Önceki günlerde verdiği farklı bir röportajda da aynı konunun altını çizmiş olan Erkhov, iki ülke arasında ticari ilişkilerin daha dengeli bir hale gelmesi adına Türk firmalarının ihracatlarını arttırmalarını gerektiğinin altını çizmiş, Türk firmalarının Rusya pazarını yakından tanımak ve daha sağlıklı bir iş ağı kurmak için Rusya’daki fuarlarda aktif olarak yer alması gerektiğini savunmuştu.

Rusya’nın en etkili ve verimli yapı fuarı olan Mosbuild Yapı Malzemeleri ve İç Dekorasyon Fuarına katılarak, siz de Rusya ihracatınızı arttırabilir, ürünlerinizi Doğu Avrupa ve Orta Asya’nın 65 ülkesinden gelen 77,000 sektör profesyoneline sergileyebilirsiniz.

Katılım ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.